Sayfa Başına Dön
×
ANASAYFA
ÖZEL TUTKU
YAŞLI BAKIM MERKEZİ
ÖZEL TUTKU
BAKIM MERKEZİ 1 / BEDENSEL
ÖZEL TUTKU
BAKIM MERKEZİ 2 / RUHSAL

KURUMSAL Hakkımızda Kurucumuz Ekibimiz Bilgi Alın
HİZMETLERİMİZ Bakım Hizmetlerimiz Psiko-Sosyal Hizmetler Sağlık Hizmetlerimiz Beslenme Aktivitelerimiz
GALERİ Fotoğraf Galerisi 360 Sanal Tur
HASTA KABUL ŞARTLARI DUYURULAR BLOG İLETİŞİM

Özel Tutku Bakım Merkezi'nin sunduğu Sağlık Hizmetleri

Bakım Merkezi'nde rutin sağlık hizmetleri kurum bünyesinde görevli sağlık personelleri tarafından sağlanmaktadır.

Bu amaçla hizmet veren Hemşire Odası ilaç takibi hizmetleri için kullanılmaktadır. Gün içinde bireylerimizin alması gereken tüm ilaçlar hemşire tarafından düzenli olarak bireylerimize içirilmekte ve takipleri yapılmaktadır.

Doktor ihtiyacı olan bireyler durumuna göre kurum aracımız veya ambulans ile hastanelere sevki sağlanmakta ve refakatçi görevlendirilmektedir.

PALYATİF BAKIM

Palyatif bakım, yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemler ile karşılaşan hastaların ve hasta yakınlarının yaşam kalitesini, başta ağrı olmak üzere tüm fiziksel, psiko-sosyal ve ruhsal problemlerin erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak önlenmesi veya giderilmesi yolları ile arttıran bir yaklaşımdır.”Bu tanım, hayatı tehdit eden hastalık teşhisi almış hastaların bakımını kapsıyor.

Özel olarak kanser hastalarının bakımı için ASCO tarafından yapılan tanım ise şöyledir:Kanser Palyatif bakımı, hastalar ve aileleri için acı ve sıkıntı verici olup onların hayat kalitesini etkileyen çeşitli hususlara yönelik iyileştirmelerin (terapilerin) kanser bakımına entegre edilmesidir.””Hastaya ne rahatsızlık duyduğunu sorup fiziksel muayenesini yapmak hemen her durumda belirtilerin giderilmesine yetecek kadar bilgi sağlar, ayrıca akciğer filmi çekilmesine ya da başka testler yapılmasına gerek duyulmaz.

Çünkü, hasta bu hastalığı için tedavi görmekteyse, palyatif bakımından beklenen tek şey sıkıntı veren belirtilerin ortadan kaldırılmasıdır; eğer söz konusu hasta için bu belirtilere sebep olan hastalığın tedavisinin artık mümkün olmadığı biliniyorsa, palyatif bakım ekibinden beklenen tek şey yine aynı şekilde belirtilerin ortadan kaldırılmasıdır.


KAYNAK: TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU KANSER DAİRE BAŞKANLIĞI